Rudolf Steiner Szellemtudományi Baráti Kör
Köszönjük, hogy figyelmével megtisztelt bennünket és közelebbről meg szeretné ismerni munkánkat, célkitűzéseinket.
Rudolf Steiner munkásságának egyik legnagyobb és legfontosabb eredménye az általa létrehozott szellemi iskolázási rendszer. Ez a Krisztusi impulzuson álló és az emberi szellemre alapított ezoterikus iskolázás, amely amellett, hogy részletesen leírja a szellemi világ működését, állandóan behatolni törekszik a hétköznapi életbe és folyton arra tanít, hogy ezeket az erőket hogyan kell a mindennapi életbe bevinni és alkalmazni.
A Rudolf Steiner Szellemtudományi Baráti Kör 1991-ben alakult azzal a céllal, hogy alaposan tanulmányozza és megvalósítsa a szellemi iskolázással kapcsolatos közléseket.
Ez a munka, hogy sikeres legyen, szükségessé tette egy kis munkaközösség létrehozását. Ebben nagy segítségünkre volt Biczó Iván útmutatása, aki kihangsúlyozta annak fontosságát, hogy a csoport teljesen elzártan, minden külső befolyás nélkül végezze munkáját.
A Baráti Kör célkitűzése a Szellemi Világ megismerése és átélése. Ez képezi a belső indíttatást, a magot amelyhez apránként kapcsolódnak az egyéb Steiner tanítások és ismeretek, amik nem kötődnek szorosan a szellemi gyakorlatok végrehajtásához, de visszaigazolást nyújtanak a szellemi megtapasztalások által szerzett ismeretekről.
Rudolf Steiner és Déodat Roche* 1913-as megismerkedése és tartós kapcsolatuk, fontos esemény számunkra, hiszen a XII. - XIII. századi Cathar mozgalom hatalmas jelentőséggel bírt az őskeresztény gnosztikus erők mozgásba hozása tekintetében. A Catharok nagyon képzettek voltak és hatalmas változásokat tudtak elérni az ember spirituális beavatása területén. A Cathar doktrínák segítségével könnyebben azonosulni lehet a szellemtudomány gerincét alkotó Krisztus impulzus megismertető erejével.
Fontos, hogy a szellemtudományi ismeretek tanulmányozása és gyakorlása során a szellemi erők élővé váljanak. Ahhoz, hogy ez az élő erő a teljes valóságában fokozatosan elérhetővé váljon, összekapcsoltuk a Cathar eszmerendszert a szellemtudományi gyakorlatokkal, és így létrejött egy olyan beavatási eljárás, amely megfelel a mai idők szellemi követelményeinek. A Krisztusi szellemerők megismerése és átélése a mai ember legfontosabb feladata.
Hisszük azt, hogy az ember nem egy néhány évtizednyi idősorompó közé szorított fizikai élőlény, hanem a Szellem Zarándoka aki az örökkévalóságból tart az öröklét felé.
E zarándokút megismerésének egyik nagyszerű segítsége a Rudolf Steiner által létrehozott Szellemtudomány. Megismerhetjük magunkat a teljesség valóságában, ahogyan valóban állunk a világmindenségben, és választ kaphatunk a három ősrégi kérdésre: Kik vagyunk? Honnan jöttünk? Merre tartunk?
* Déodat Roche, Napoleon Peyrat, Antonin Gadal, és Maurice Magre a neocathar mozgalom alapító tagjai. Déodat Roche, az egész életét a középkori Cathar ’perfektek’ tanulmányozásának szentelte.
|